INFORMACJE
Bibliotekarze: mgr Alicja Kwaśniewska, mgr Marzena Idzik
Telefon: 17 74-82-502
Godziny pracy: poniedziałek - piątek 7.30 - 16.00
{submodules}
Książka z niespodzianką
Czy książka może kryć w sobie jakąś niespodziankę? Na pewno tak. Mogą to być niespodziewane zwroty akcji, zaskakujący bohaterowie czy zawarte w powieści zagadki.
Ale niespodzianką może też być sposób wydania dane książki oraz to jak autor czy ilustrator przedstawił daną treść. Przekonali się o tym uczniowie z klas pierwszych, którzy w mijającym roku szkolnym uczestniczyli w zajęciach o takich właśnie książkach.
I miejsce w ogólnopolskim konkursie origami
„Magia zamknięta w papierze” to ogólnopolski konkurs dla wszystkich miłośników sztuki origami. Tematem tegorocznej edycji był „Świat wokół nas”. Miło nam poinformować, że I miejsce w kategorii nastolatków zdobył uczeń naszej szkoły Piotr Antos z kl. 7b, który z papieru potrafi wyczarować chyba wszystko.
Książkowe podsumowania
To było już nasze ostatnie „Spotkanie przy herbacie” przed wakacjami, więc podsumowywaliśmy nasze czytelnicze osiągnięcia i zmagania w tym roku szkolnym oraz snuliśmy plany na błogi czas odpoczynku. Ponieważ dla ósmoklasistów było to w ogóle ostatnie spotkanie ze względu na kończenie nauki w naszej szkole, dlatego chwilę porozmawialiśmy również o tym, jakie książki czytane w podstawówce (także te „lekturowe”) wywarły na nas duże wrażenie i dlaczego.
IV Międzyszkolny Konkurs "Sleeveface czyli ubierz się w książkę"
Długo czekaliśmy na wyniki......ale wreszcie wszystko jasne!
Gdybym była książką
„Gdybym była książką …” – pod taką nazwą odbyło się w piątek 16 maja kolejne „Spotkanie przy herbacie”. Każdy z uczestników zastanawiał się, jaki mógłby nosić tytuł jako książka, jakim byłby gatunkiem literackim, jak wyglądałaby jego okładka, ile miałby stron oraz gdzie działaby się jego akcja.
Poczytajmy sobie
„Poczytajmy sobie” to tytuł rodzinnej akcji czytelniczej skierowanej przez szkolną bibliotekę do uczniów klas 1-3 i ich rodziców, trwającej od lutego do końca kwietnia. Poprzez e-dziennik zostały rozesłane karty z pytaniami pomagającymi wspólnie zastanowić się dzieciom i ich rodzicom nad tym, jakie są ich ulubione książki.
III Międzynarodowy Dzień Książki dla dzieci
Na początku kwietnia, nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowym Dni Książki dla dzieci z Europe Direct Rzeszów 2025.
Kryminalne dni w bibliotece
Szukanie jajek i „Czarne historie”
Kocie warsztaty z pisarką
Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki Dziecięcej w szkolnej czytelni odbyły się „Kocie warsztaty z pisarką”. Zaproszonym gościem była pani Stanisława Bełch, autorka serii książek dla dzieci o dwóch zabawnych kotach: Snipie i Kociu. To one właśnie stały się głównymi bohaterami zajęć.
Co książka mówi o swoim autorze?
Czy książka może nam coś powiedzieć o swoim autorze? Zastanawialiśmy się nad tym w czasie kolejnego „Spotkania przy herbacie”, a pretekstem był obchodzony w marcu Międzynarodowy Dzień Pisarzy. Rozmawialiśmy o tym, którzy autorzy książek są w naszej grupie najczęściej czytani, za co cenimy ich styl pisarski i czy w napisanych przez nich powieściach odsłaniają oni coś na swój temat. Niektórzy przygotowali prezentację o swoim ulubionym autorze.
Zwierzęta w literaturze dziecięcej
12 marca w bibliotece zostały ogłoszone wyniki konkursu czytelniczo-plastycznego „Zwierzęta w literaturze dziecięcej”, w którym wzięli udział chętni uczniowie z klas 1-3. Zadaniem konkursowym było plastyczne przedstawienie swojego ulubionego bohatera zwierzęcego z przeczytanej książki. Technika i format były dowolne. Prac napłynęło dużo, a przy wejściu do biblioteki została zorganizowana wystawa.