SAMORZĄD SZKOLNY 2023/2024

Opiekunowie:

Ewa Augustyn-Ziemlińska

Natalia Rusin-Tyburczy

"Wszystkie diety dziś na boku, tłusty czwartek jest raz w roku!"

,,Zwyczaj jedzenia słodkich pączków pojawił się w Polsce około XVII wieku, ale wtedy jeszcze wyglądały nieco inaczej niż obecnie. Miały w środku ukryty orzeszek, a ten, kto trafił na taki pączek, miał cieszyć się dostatkiem, szczęściem i powodzeniem. Tradycja do dziś nakazuje, aby w Tłusty Czwartek zjeść choć jednego pączka. Kto tego nie zrobi, temu do końca roku nie będzie się wiodło”.

5

Tłusty czwartek w naszej szkole to najsłodszy dzień w roku :) Odbył się on 16 lutego i był wspaniałą okazją, aby skosztować smacznych pączków. Dziękujemy uczniom z klas czwartych za tak wspaniałe zaangażowanie w tę akcję!