Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 4 - Świetliczaki są eko: Recyklingowa orkiestra - stworzenie instrumentów muzycznych

Czym jest ekologia i jak ważna jest w naszym życiu nie trzeba było Świetliczakom tłumaczyć. Ekologiczna pogadanka, a także burza mózgów rozpoczynająca zajęcia nie sprawiła uczestnikom zajęć żadnych trudności. Dzięki temu mogliśmy przejść do kolejnego etapu zajęć- dzieci otrzymały rolki po papierze toaletowym, które miały za zadanie ozdobić w dowolny sposób. Następnie kleiliśmy jeden otwór, aby do drugiego wsypać ryż, soczewicę oraz makaron. Przed ostatnim etapem wykonania własnej grzechotki było już tylko zaklejenie ostatniego otworu i tak o to powstały nasze wspaniałe instrumenty. Ostatnim zadaniem Świtliczaków było już tylko przetestowanie naszych, własnoręcznie wykonanych grzechotek. Wspólnie zagraliśmy takie piosenki jak Panie Janie czy Wlazł kotek na płotek. Poza tym we znaki dała się inwencja twórcza dzieciaków, które wymyślały własne kompozycje muzyczne.