Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Odkrywcy - Moduł 2 - Świetliczaki stają się obrońcami przyrody: Nasze ulubione zwierzę dziko żyjące

Następnym modułem, który realizowaliśmy w ramach projektu to „Świetliczaki stają się obrońcami przyrody”. Tematem przewodnim było „Nasze ulubione zwierzę dziko żyjące”. Na wstępie zajęć rozmawialiśmy i oglądaliśmy albumy na temat zwierząt dziko żyjących, ich wyglądu, ich pożywienia czy obszaru zamieszkania. W ramach zabawy, próbowaliśmy naśladować odgłosy zwierzą. Następnie narysowaliśmy swoje ulubione dzikie zwierzę. Dzieciaki i tym razem uaktywniły swoje zdolności plastyczne, wyobraźnię i pomysłowość. Zwierzaki narysowane były starannie i bardzo ciekawie. Wyglądały jak żywe. Efekt był zdumiewający, który mogliśmy oglądać na wystawie w świetlicy.