Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Odkrywcy - Moduł 1 - Świetliczaki poznają Polskę: Legendy naszego regionu

Rozpoczęliśmy naszą przygodę z projektem „Świetliczaki na tropie … skrzydeł natury. Pierwszym zadaniem, które wykonaliśmy były „Legendy naszego regionu”. Dowiedzieliśmy się co to jest legenda i o czym opowiada. Przeczytaliśmy kilka legend z naszego regionu m.in. „Skąd się wzięła nazwa Rzeszów”, „Legendę o herbie Rzeszowa”, „Jak Wisłok uratował Królową Jadwigę”, „O złotej cegle w zamkowej wieży”, a także zabawną legendę o „Rzeszowskim Smoku”, który tak bardzo lubił czytać, że podkradał książki mieszkańcom Rzeszowa. Legendy tak bardzo wszystkim się spodobały, że wykonaliśmy do nich piękne ilustracje.