Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 4 - Świetliczaki są eko: "Gazeciaki"

„Gazeciaki” -wykonanie prac plastycznych techniką kolażu o dowolnej tematyce (wykorzystujemy w tym celu kolorowe i czarno-białe gazety)

W ramach projektu realizowanego w świetlicy grupa Tropiciele rozmawiała o zdrowym odżywianiu. Dzieci wymieniały wartościowe produkty, które należy spożywać. Następnie wyszukiwaliśmy w kolorowych gazetach ilustracje przedstawiające dania na śniadanie, obiad i kolację. Zadaniem dzieci było zaprojektowanie   zdrowego jadłospisu z obrazkami z gazet na jeden dzień. Wszystkie prace były kolorowe, pomysłowo wykonane i zachęcały dzieci do jedzenia wartościowych produktów.

W kolejnym dniu uczniowie wykonali prace plastyczne pt. „Gazeciaki- miasto” z czarno-białych gazet. W ten sposób powstały kreatywne kompozycje domów, wieżowców i miejskich ulic. Piękne obrazki miast   można było zobaczyć w galerii świetlicowych prac.