Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 4 - Świetliczaki są eko: Malowanie ekotoreb

Malowanie ekotoreb na białych płóciennych lub papierowych torbach dzieci farbami malują motywy roślinne.

Te zajęcia poświęcone były ekologicznym torbom-ekotorbom. Rozmawialiśmy o tym z jakich materiałów można je wykonać i dlaczego warto ich używać.  Potem dzieci dowiedziały się jak samodzielnie wykonać papierową ekotorbę. Wycinaliśmy ją z   kawałka szarego papieru, sklejaliśmy i przeciągaliśmy szary sznurek wykonując   uchwyty torby. Następnie dzieci ozdabiały ekotorby malując na nich farbami motywy roślinne. Na torbach były kolorowe kwiatki, listki, zielone drzewka itp. Samodzielnie wykonane   i pomalowane torby podobały się dzieciom i mogą być użyte do zapakowania prezentu na przykład na urodziny.