Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 4 - Świetliczaki są Eko: Wykreślanka ekologiczna

W świetlicy szkolnej Grupa Tropiciele zrealizowała moduł 4 „Świeliczaki są Eko”. Co oznacza, że ktoś jest eko? Co oznacza słowo recykling? Nasi uczniowie znają odpowiedź na te i inne pytania, a co więcej sami dbają o środowisko. W trakcie zajęć uczniowie ułożyli z rozsypanki wyrazowej zdania, a następnie odczytali je na forum klasy. Podsumowaniem zajęć było wykonanie wykreślanki. Uczniowie całą grupą odszukali 20 haseł o tematyce ekologicznej, a następnie wykreślili wszystkie hasła takie jak: recykling, ekologia, śmieci, środowisko, przyroda, zieleń, natura, zwierzęta, rośliny, ziemia, ptaki, planeta, ludzie, życie, las, woda, ochrona, park, rezerwaty, klimat.