Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 3 - Świetliczaki ruszają na podbój kosmosu: Zapoznanie z wierszami Wandy Chotomskiej dotyczącymi Kosmosu- zilustrowanie ich

Aby wybrać się na podbój Kosmosu najpierw Świetliczaki musiały wykonać eksperyment. Zadaniem dzieci było zbudowanie rakiety kosmicznej za pomocą sznurka, balonika, słomki oraz taśmy. Wprawiając nasza rakietę w ruch wyruszyliśmy w misję kosmiczną. Podbój kosmosu rozpoczęliśmy od zapoznania się z podstawowymi pojęciami takimi jak: wszechświat, planeta, gwiazda, układ słoneczny, elementy układu słoneczny. Wspólnie obejrzeliśmy atlas kosmosu, a następnie przeszliśmy do zabawy ruchowej, w której każdy wcielił się w kosmonautę lecącego w kosmos. Kolejnym punktem zajęć było wysłuchania wiersza Wandy Chotomskiej „Rakieta opowiada o planetach”. Następnie omówiliśmy wspólnie wiersz wymieniając zawarte w nim znaki zodiaku oraz planety w naszym układzie słonecznym. Ostatnim zadaniem Świetliczaków było zilustrowanie Kosmosu z wcześniej poznanego wiersza.