Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 3 - Świetliczaki ruszają na podbój kosmosu: Gdyby istnieli kosmici

Wprowadzeniem do całego modułu 3 „Świetliczaki ruszają na podbój kosmosu”  była prezentacja filmów edukacyjnych pt. „Planety, Księżyc, Słońce - Czym jest kosmos”, a także „35 ciekawostek, które sprawią, że kosmos wyda się wam jeszcze bardziej tajemniczy”. Następnie rozmawialiśmy na temat tego czy kosmici w ogóle istnieją? I w jaki sposób porozumiewamy się z kimś, kto mówi w odmiennym języku? Każdy uczeń wykonał ciekawą i kolorową pracę plastyczną pt. Gdyby istnieli Kosmici… - jak wyobrażam sobie istotę z Kosmosu? Podsumowaniem zajęć było wspólne słuchanie i śpiewanie ulubionej przez dzieci piosenki pt. „W układzie słonecznym”.