Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 2 - Świetliczaki stają się obrońcami przyrody: Prezentacja multimedialna dotycząca Rezerwatu Lisia Góra

Rezerwat przyrody „Lisia Góra” położony jest nad rzeką Wisłok w Rzeszowie i obejmuje obszar 8,11ha.  Występuje tu bogactwo roślin i zwierząt. Znajduje się tutaj największe skupisko okazów dębu szypułkowego na terenie Podkarpacia. Poza dębami w rezerwacie znajdują się grab pospolity, klon, jesion, topola i wiąz. Wśród roślin chronionych możemy spotkać barwinek pospolity, bluszcz pospolity, pierwiosnka lekarska. Znane krzewy to kalina koralowa i kruszyna pospolita. Bogatą faunę stanowi 176 gatunków ptaków. Można tu spotkać takie ssaki jak zając, lis, sarna, łasica, wiewiórka. Przez rezerwat przebiega ścieżka przyrodnicza im. prof. Wł. Szafera. U podnóża Lisiej Góry znajduje się plac zabaw i park rekreacyjny. W przygotowanie prezentacji włączona była cała grupa Tropicieli. Wspólnie układaliśmy tekst i wybieraliśmy zdjęcia. Pani pomogła nam w opracowaniu prezentacji, którą potem chętnie obejrzały dzieci ze świetlicy. Podczas oglądania poznawaliśmy znajome miejsca z naszej okolicy.