Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 1 - Świetliczaki poznają Polskę: Mapa Polski z pocztówkami

W świetlicy szkolnej odbyły się zajęcia dotyczące projektu „Świetliczaki na tropie… skrzydeł natury”. W ramach projektu zrealizowaliśmy modułu 1 „Świetliczaki poznają Polskę”. Nasze zajęcia rozpoczęły się od ćwiczenia, w którym to uczniowie wymieniają wszystkie skojarzenia związane ze słowem „dom”. Dla większości z nich „dom” kojarzy się z ciepłem, miłością, rodziną i bezpieczeństwem. Następnie uczniowie odpowiedzieli na pytanie: jak nazywa się dom wszystkich mieszkańców naszego kraju? Na zajęciach pracowaliśmy również z mapą Polski oraz stworzyliśmy wystawę, w której skład wchodziły przewodniki z różnych miejsc w Polsce. Podsumowaniem naszych zajęć było wykonanie pocztówkowej mapy Polski.