Nasza szkoła w projektach:

logo archimedes

innowacje pedagogiczne_1

SWIETLIK

1

LEON

logo instaling

1

mPotęga

Świetliczaki na tropie... skrzydeł natury

Tropiciele Moduł 1 - Świetliczaki poznają Polskę: Legendy naszego regionu

Grupa Tropiciele ze świetlicy w SP 18 w Rzeszowie (kl. 1c, 1f, 1g, 2b, 2d) poznała legendy z najbliższego regionu. Podczas zajęć czytelniczych uczniowie dowiedzieli się co to jest legenda i jakie są jej cechy. Następnie czytaliśmy książkę pt. „Opowieści o dawnym Rzeszowie dla dzieci” autorstwa Andrzeja Potockiego.  Dzieci zapoznały się z legendami:

Miasto z królewskiego nadania

Zamek nie-zamek

Herb miasta.

Następnie rozmawialiśmy o dawnych zabytkach miasta. Uczniowie wykonali kredkami prace plastyczne ilustrujące przeczytane legendy. Podczas kolejnych zajęć poświęconym legendom o Rzeszowie nasi wychowankowie przedstawili herb Rzeszowa w postaci wydzieranki z papieru kolorowego. Piękne prace plastyczne ozdobiły świetlicę.