Aktualności

Europejski Dzień Języków

26 września – Europejski Dzień Języków! Jest to międzynarodowe święto, ustanowione z inicjatywy Rady Europy, obchodzone w całej Europie corocznie. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej.

My również zachęcaliśmy naszych uczniów do nauki języków obcych, organizując Tydzień Językowy w naszej szkole. Uczniowie na lekcjach języków obcych uczyli się przez zabawę, grali w gry językowe, korzystali z platform językowych: Kahoot, Quizlet. Każdego dnia poznawali różne ciekawostki dotyczące państw, które prezentowane były na tablicy multimedialnej w postaci prezentacji wykonanych przez naszych zdolnych uczniów.

W środę przyszli ubrani w barwy flag: Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii i Polski, za co otrzymali nagrody – niespodzianki.

Również najmłodsi nasi uczniowie klas 1-3 włączyli się do świętowania. Tak, tak nawet nie wiecie jak pięknie władają językami obcymi, nawet śpiewają w językach obcych. Uczniowie klas młodszych wykonywali na lekcjach j. angielskiego prace plastyczne, projekty, quizy. Ponadto oglądali fragmenty ulubionych kreskówek w różnych językach i podjęli się powtarzania łamańców językowych. Przynieśli wakacyjne pamiątki z zagranicznych wakacji oraz przywitali się z klasą w wielu językach.