Aktualności

Adwentowe czytanie

W grudniu dwie klasy drugie (2a i 2c) wraz ze swoimi wychowawczyniami brały udział w „Adwentowym czytaniu”. Spotykaliśmy się w szkolnej bibliotece i poprzez 24 rozdziały książki „Święta dzieci z dachów” napisanej przez szwedzkiego pisarza Martena Sandena poznawaliśmy historię dzieci szukających przed świętami własnego domu. Trójka przyjaciół: Stella, Mago i Issa uciekają z domu dziecka, by odszukać ojca jednej z dziewczynek. Na dworcu w Sztokholmie spotykają bezdomnego, który stracił pamięć i nie pamięta kim jest. Dzieci dowiadują się, że dzięki nim ma on szansę odzyskać pamięć, ale muszą do tego doprowadzić w ciągu dwudziestu czterech dni, aby zdążyć przed Wigilią. W zadaniu tym będą im pomagać inne bezdomne dzieci zamieszkujące dachy stolicy Szwecji oraz Miriam - właścicielka sklepu z antykami.