Aktualności

Andrzejkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego!

28 listopada 2019r. odbyło się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w ramach kampanii JA CZYTAM. Tematem przewodnim spotkania były wróżby andrzejkowe oraz dawne tradycje i zwyczaje związane z tym dniem. Wyświetlony na początku spotkania krótki film animowany pt. „Andrzejki w dawnych czasach” pomógł uczniom zrozumieć genezę oraz znacznie tego dnia. Ponadto uczniowie wysłuchali opowiadania Doroty Rezwens pt.„Kto poznać chce…” oraz chętnie udzielali odpowiedzi na zadawane im pytania.

W dalszej części spotkania, uczniowie zostali zaproszeni do wspólnej zabawy podczas lania wosku. Na uwagę zasługuje fakt, iż każdy uczeń wykazał się sporą wyobraźnią i kreatywnością interpretując swoje figurki woskowe!

Wykonane podczas zajęć prace plastyczne pomogą uczniom zapamiętać Andrzejki jako wieczór wróżb i dobrej zabawy.