Aktualności

Lekcja Kulturowa "Halloween" w klasach 1-3

31 października 2019r. w szkolnej czytelni odbyła się lekcja kulturowa związana ze świętem ,,Halloween”. Jej celem było przybliżenie uczniom klas 1-3 tradycji i kultury krajów anglojęzycznych oraz rozwijanie zainteresowań językowych. Tego dnia uczniowie obejrzeli kilkuminutowy filmik w języku angielskim, ukazujący przygotowania rodzin brytyjskich do wieczora Halloween. Ponadto dzieci zapoznały się ze słownictwem poprzez użycie ,,flashcards”, a następnie aktywnie uczestniczyły w grach i zabawach związane z tematyką tego święta. Kolejną rozrywką tego dnia były kolorowanki i zgadywanki językowe. Na koniec najbardziej aktywni uczniowie zostali nagrodzeni drobnym poczęstunkiem.  Dzień ten był wspaniałą przygodą dla wszystkich biorących udział w zabawie i z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.