Aktualności

Październikowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego

31 października 2019r. odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w ramach Kampanii JA CZYTAM. Tematem przewodnim spotkania była przyjaźń oraz zawieranie nowych znajomości. Uczestniczący w zajęciach uczniowie z klasy 1B i 1F starali się zrozumieć czy bycie sobą pomaga w nawiązywaniu znajomości oraz czy trudno jest się zaprzyjaźnić z nowo poznaną osobą.

Podczas spotkania wyświetlony został film z udziałem Małgorzaty Różyńskiej jako wprowadzenie do dyskusji. Ponadto uczniowie wysłuchali bajki z Księgi Bratka „O tym, że najważniejsze jest być sobą”.  Uczniowie zrozumieli i zapamiętali, że nie warto zmieniać się dla nowych przyjaciół aby się im przypodobać, że najważniejsze to pozostanie samym sobą!

Wykonane podczas spotkania autoportrety pomogły uczniom zrozumieć własne piękno oraz wyjątkowość każdego z osobna.