Aktualności

Narodowe Czytanie 2019

         W tym roku nasza szkoła również skorzystała z zaproszenia Pary Prezydenckiej i włączyła się w akcję Narodowego Czytania.

Już w piątek pracownie języka polskiego rozbrzmiewały tekstami polskich Nowel. Uczniowie mieli okazję poznania idei akcji
i bezpośredniego kontaktu z bogactwem literatury polskiej.

Natomiast w sobotnie popołudnie godnie reprezentowaliśmy naszą szkołę na plenerowym spotkaniu zorganizowanym przez WiMBP w rzeszowskim Parku Jedności Polonii z Macierzą. Wśród czytających tam Gości nie mogło zabraknąć naszych uczniów. Fragmenty: „Dobrej Pani” E. Orzeszkowej, „Dymu” M. Konopnickiej i „Katarynki” B. Prusa czytali: Patrycja Świąder z klasy 7A, Karolina Krzeszowiak z klasy 8A i Miron Mikrut z klasy 2E, który był najmłodszym uczestnikiem czytającym na scenie Narodowego Czytania.

Po oficjalnym wystąpieniu udaliśmy się na „spacer śladami polskich nowel”. Spotkaliśmy M. Konopnicką, Kataryniarza, strażaków, a nawet skosztowaliśmy swojskiego chleba z masłem i smalczykiem????

        I w ten sposób uczestniczyliśmy w żywej lekcji języka polskiego, historii i patriotyzmu.