Aktualności

Dzień Bezpiecznego Internetu

5 lutego 2019r. uczniowie klas 1-3 włączyli się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych oraz promocja pozytywnego wykorzystywania Internetu. W ramach tego przedsięwzięcia w każdej klasie przeprowadzone zostały zajęcia na temat bezpiecznego korzystania z zasobów sieciowych. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego korzystania z Internetu oraz dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w sieci. Na zajęciach wykorzystano między innymi filmiki edukacyjne „Owce w sieci” oraz „Sieciaki”, które dzięki atrakcyjnej formule zachęciły najmłodszych do zdobywania wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. W ramach DBI każda klasa wykonała również plakat na temat bezpiecznego korzystania z Internetu.