Nasza szkoła została zakwalifikowana do programu ”Bezpieczna Jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy”. W programie edukacyjnym biorą udział uczniowie z klasy IVa i IVb. Program ma za zadanie przede wszystkim propagowanie wiedzy na temat zasad ruchu drogowego oraz zwiększanie świadomości w zakresie bezpieczeństwa na drodze. Za jego pośrednictwem są przekazywane informacje nt. bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przygotowanie się do egzaminu na kartę rowerową.  Czwartoklasiści otrzymali bezpłatnie książki do zajęć z wychowania komunikacyjnego, które realizują na zajęciach technicznych. Wszystkie materiały edukacyjne wykorzystywane do realizacji programu zostały przygotowane przez ekspertów i pozytywnie zaopiniowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.  Program dla szkół jest całkowicie bezpłatny. Twórcą, organizatorem oraz sponsorem programu „Bezpieczna jazda. Karta rowerowa – moje pierwsze prawo jazdy” jest firma McDonald's Polska.

Partnerem programu jest Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Komenda Główna Policji.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie internetowej:  http://www.bezpiecznajazda.com.pl

 

 

UROCZYSTE WRĘCZENIE KART ROWEROWYCH