Lisek Ibisek

„Lisek Ibisek” pomoże dzieciom zrozumieć świat.

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas II biorą udział w projekcie edukacyjnym „Lisek Ibisek”.

Opowiadania o Lisku Ibisku to zbiór przygód lisa mówiącego ludzkim głosem i żyjącego wśród ludzi. To projekt edukacyjny Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, dzięki któremu dzieci lepiej zrozumieją otaczający świat. W opowiadaniach autorstwa Anny Rosiak-Walczak sympatyczny Lisek Ibisek martwi się o przyrodę, poznaje dzieci
z niepełnosprawnością, podpowiada, jak pozbyć się lęku czy jak rozwiązać kłótnię. Poznając przygody sympatycznego Liska Ibiska, który zamieszkał wśród ludzi, dzieci uczą się m.in.:

• jak pokonać strach,
  • jak rozwijać swój talent,
  • jak pomagać innym,
  • jak uczciwie ze sobą rywalizować,
  • jak dbać o przyrodę.

Materiały projektu zostały opracowane zgodnie z obowiązującą podstawą programową. Opowiadania, które będą realizowane w ramach projektu edukacyjnego „Lisek Ibisek”:

• „Odwaga jest w każdym z nas”,
  • „Sposób na wszystko”,
  • „Każdy ma w sobie talent”,
  • „Każdy jest wyjątkowy”,
  • „Każdy ma swoją szansę”,
  • „Sprawy dla nas ważne”,
  • „Druga strona medalu”,
  • „Coś wisi w powietrzu”,
  • „O sztuce pomagania”,
  • „Lęk nie taki straszny”.