Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

zdjęcie projektupng

Uczniowie klasy 2b uczestniczą w projekcie edukacyjnym Uniwersytet Dzieci w Klasie pod hasłem „Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży” .

  • Projekt to cykl 8 lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy, dotyczących wybranej tematyki.
  • Projekt można zrealizować równieżw ramach edukacji zdalnej.
  • Składa się z 2 etapówlekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych- związanych z wiodącym tematem projektu.
  • Lekcje oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń.

Podczas lekcji uczniowie sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. 

 

 

Po co wymyślono pieniądze?

Uczniowie klasy 2b uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego „Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży”. Zajęcia rozpoczęto od projekcji filmu wprowadzającego w tematykę zajęć z udziałem Anny Bochnak z Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczniowie na zajęciach w aktywny sposób przekonali się, na czym polega istota handlu wymiennego oraz handel z użyciem pieniędzy. Zdefiniowali ograniczenia handlu wymiennego, rolę monet i rolę kupców. Poznali również współczesne możliwości dokonywania płatności. W ostatniej części spotkania uczniowie prezentowali pomysły na temat pieniądza przyszłości.