Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży?

zdjęcie projektupng

Uczniowie klasy 2b uczestniczą w projekcie edukacyjnym Uniwersytet Dzieci w Klasie pod hasłem „Matematyka- kto w pracy liczy, mierzy i waży” .

  • Projekt to cykl 8 lekcji składający się z zaproponowanych scenariuszy, dotyczących wybranej tematyki.
  • Projekt można zrealizować równieżw ramach edukacji zdalnej.
  • Składa się z 2 etapówlekcji na rozgrzewkę, które pozwalają na integrację dzieci i oswojenie ich ze swoimi emocjami oraz lekcji tematycznych- związanych z wiodącym tematem projektu.
  • Lekcje oparte są na Metodzie Pytań i Doświadczeń.

Podczas lekcji uczniowie sprawdzą, jak z matematyki korzystają przedstawiciele różnych zawodów: kucharze, krawcy czy muzycy. Będą trenować projektowanie, wyobraźnię przestrzenną czy odmierzanie składników. Zobaczą również jak wygląda praca w różnych profesjach, co pozwoli im zwiększyć świadomość, w jakich dziedzinach chcieliby się rozwijać. 

 

 

Jaka rolę pełni krew?

Klasa 2b wzięła udział w projekcie edukacyjnym „Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży” pod hasłem  „Jaką rolę pełni krew”. Tym razem pretekstem było pokazanie uczniom jak matematyka przydaje się w różnych dziedzinach życia. Uczniowie najpierw obejrzeli film z udziałem biologa, który oprowadził ich po laboratorium, w którym badana jest krew. Następnie wraz z nauczycielem wykonali modele składników krwi, a następnie poprzez zabawę ruchową poznali funkcje poszczególnych składników krwi. Dodatkowo dowiedzieli się jaką rolę pełni krew w  organizmie. W kolejnej części spotkania poznali pojęcie normy. Na koniec spotkania uczniowie wypełnili  karty pracy, dzięki którym mogli utrwalić zdobytą wiedzę. Zadaniem było pokolorowanie składników krwi odpowiednim kolorem i dopasowanie składników krwi do funkcji, którą spełnia w organizmie.