Ja czytam 2019/2020

Grudniowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego

W ostatnim tygodniu nauki, przed długo wyczekiwaną przerwą świąteczną odbyło kolejne spotkanie uczestników Dyskusyjnego Klubu Edukacyjnego w ramach Kampanii Ja Czytam. Tematem przewodnim spotkania były zbliżające się Święta Bożego Narodzenia.

Na początku zajęć uczniowie obejrzeli film edukacyjny przybliżający zwyczaje i tradycje związane z obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia na całym świecie. Następnie dzieci wysłuchały opowiadania M. Czarnowskiej- Mazurem pt. „ Bajka o Bożym Narodzeniu” oraz próbowały uczestniczyć w dyskusji na temat znaczenia świąt w życiu każdego człowieka.

Ponadto, uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań interaktywnych o tematyce bożonarodzeniowej oraz odrysowywali i wycinali własne dłonie aby utworzyć wspólne drzewko choinkowe.