MALI DETEKTYWI 2019/2020

Dlaczego złość jest nam potrzebna?

W ramach projektu edukacyjnego Mali detektywi uczniowie klasy 1b zrealizowali lekcję pt. „Dlaczego złość jest nam potrzebna?”. Na wstępie spotkania wyświetlono uczniom film z Agnieszką Masternak - psycholog - która opowiedziała o tym, jaką rolę w naszym życiu pełni złość i jak odczytywać sygnały, które może przekazywać nam ta emocja. Następnie przeprowadzono wśród uczniów dyskusję, której tematyka związana była z wyjaśnieniem czym jest złość. W kolejnej części spotkania uczniowie przedstawili scenki w których odczuwają złość. Na zakończenie spotkania uczniowie stworzyli klasową mapę sposobów na poradzenie sobie ze złością. Była to doskonała okazja do rozwijania umiejętności radzenia sobie z emocjami.