MALI DETEKTYWI

Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?

zdjecie dzieci

 

Nauczyciele w klasach I SP w codziennej pracy dydaktycznej realizują Projekt edukacyjny „Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?”, który ma na celu pokazanie dzieciom jaka ciekawa potrafi być nauka.

 

Cele szczegółowe:

  • rozwijanie kompetencji kluczowych (m. in.: umiejętność uczenia się; współpraca, praca w grupie);
  • rozwijanie zainteresowań;
  • rozbudzanie ciekawości świata;
  • rozwijanie kreatywności;
  • rozwijanie samoświadomości.

 

Dzięki projektowi dzieci będą poznawać tajniki matematyki, przyrody i informatyki. Rozwiną również swoje umiejętności plastyczne i kompetencje społeczne (współpraca, praca w grupie).

Projekt składa się z 8 scenariuszy lekcji. Część z nich połączona jest ze sobą motywem detektywistycznym, który rozbudzi ciekawość uczniów i zwiększy w nich chęć uczenia się i poznawania świata. Na każdej lekcji przedstawisz uczniom inną zagadkę, którą „mali detektywi” będą starali się rozwiązać. Scenariusze lekcji dotyczą różnych dziedzin nauki, ale łączy je potrzeba poszukiwania wiedzy i praca zespołowa. Wszystkie zajęcia rozwijają ponadto u uczniów umiejętność formułowania wniosków na podstawie własnych doświadczeń.