Wielka Mapa Polski

Sprawozdanie z Ogólnopolskiej Akcji „WIELKA MAPA POLSKI”

w II semestrze roku szkolnego 2018/2019

 

mapa P

Wielka mapa Polski do akcja skierowana do nauczycieli oraz uczniów klas I-III. Akcja ma na celu ogólnopolską wymianę pocztówkową pomiędzy klasami. Dzięki udziale w akcji, uczniowie rozpoczęli wielką przygodę poznawania naszego pięknego kraju, a ponadto doskonalili:

  • umiejętność pisania kartek pocztowych,
  • kompetencje komunikacyjne,
  • i kompetencje społeczne

Ponadto oglądali filmy i zdjęcia z różnych miejsc, poznawali ciekawostki i legendy z nimi związane oraz dowiadywali się o atrakcji turystycznych związanych z Polską, ćwiczyli znajomość mapy. Do akcji przystąpiły klasy 1d, 3b i 3c. Dzieci otrzymały pocztówki między innymi z takich miejscowości jak: Szczecin, Grudziądz, Częstochowa, Siostrzytów, Góra Kalwaria, Wodzisław Śląski, Wieliczka, Kielce, Płock i wiele innych :)