„Alfik Matematyczny” to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne.
Nasza szkoła aktywnie uczestniczy w tym konkursie od 2015 roku.

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie organizatora www.jersz.pl

Sukcesy uczniów w Ogólnopolskim Konkursie Alfik Matematyczny 2021/2022

Dnia 24 listopada odbyła się XXVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Alfik Matematyczny. Organizatorem konkursu jest firma edukacyjna Łowcy Talentów – JERSZ. W matematycznej rozgrywce wzięło udział ponad 30 tysięcy uczestników w tym 42 uczniów klas 4-8  naszej szkoły. W konkursie wyłoniono 206 laureatów. Miło nam poinformować, że tytuł taki  uzyskał również uczeń naszej szkoły Karol Rękowicz. Nagrodą za zdobycie tego tytułu jest bon podarunkowy do wykorzystania w księgarni internetowej. Mimo bardzo wysokiego poziomu zadań konkursowych trzech  uczniów otrzymało dyplomy za wynik bardzo dobry,  a dwóch uczniów otrzymało dyplomy za uzyskanie wyniku dobrego. Dzięki udziałowi w tym konkursie możemy diagnozować potencjał naszych uczniów, a także odkrywać ich uzdolnienia i talenty. Udział w konkursie jest dla uczniów motywacją do pogłębiania i utrwalania wiedzy oraz rozwijania kompetencji osobistych w zakresie wykraczającym poza podstawę programową. Wspomaga również kształtowanie samodzielnego myślenia i umiejętności rozwiązywania problemów.

Przedstawiamy najlepsze wyniki naszych uczniów:

• Karol Rękowicz kl. 6d
    93,33%,  I miejsce w województwie (op. Mariola Kuduk)
  • Dominik Kut kl. kl.7a
    83%, 9 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)
  • Szymon Kędra kl. 7a
    81,33%, 11 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)
  • Mateusz Sitko kl. 4a
    80,67%, 7 miejsce w województwie (op. Urszula Szalacha)
  • Grzegorz Lipiński kl. 4e
    73,83%, 19 miejsce w województwie  (op. Urszula Szalacha)
  • Kamila Kwiatkowska kl.8b
    73,33%, 13 miejsce w województwie (op. Agnieszka Lasek)

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!