Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców

Nasza szkoła w roku szkolnym 2018/2019 oraz 2019/2020 bierze udział w projekcie pn. "Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców". Projekt ten finansowany jest w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój z Europejskiego Funduszu Społecznego. Jest on realizowany przez Uniwersytet Rzeszowski w partnerstwie ze Stowarzyszeniem "EKOSKOP".

Głównym celem projektu jest wspieranie szkół w podnoszeniu u uczniów kompetencji i umiejętności: matematyczno-przyrodniczych, rozumienia, kreatywności, przedsiębiorczości, rozwiązywania problemów i pracy zespołowej.

Aż  cztery, dwunastoosobowe grupy uczniów naszej szkoły od 3 klasy do 7 klasy szkoły podstawowej zakwalifikowały się do profilu nauk przyrodniczych, który składa się z: plenerowych warsztatów Laboratorium bioróżnorodności z mikroskopami i instrumentami badawczymi do ćwiczeń środowiskowych w najbliższym dzikim otoczeniu szkoły i w otoczeniu rezerwatu przyrody Lisia Góra w Rzeszowie, warsztatów eksperymentalnej chemii i fizyki oraz ekologii i biologii, z wykorzystaniem interaktywnych pokazów z eksperymentami naukowymi oraz naukowymi zajęciami konstruktorsko-modelarskimi.

Szkolnym koordynatorem projektu jest Pani Sylwia Wiśnicka.

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z pierwszych warsztatów.

Zapraszamy do oglądania!