Program dla szkół 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 nasza szkoła realizuje „Program dla szkół”, który kompleksowo objął akcje Mleko, owoce i warzywa w szkole. Program finansowany jest ze środków Unii Europejskiej oraz budżetu krajowego, a realizowany przez KOWR. W ramach działań tego programu uczniowie klas I-V otrzymują dwa razy w tygodniu produkty mleczne oraz porcjowane, świeże owoce i warzywa.

Spożywanie zbilansowanych, bogatych w witaminy i jednocześnie smacznych posiłków, jedzenie w przyjaznej atmosferze i o regularnych porach, kształtuje w dzieciach prawidłowe zwyczaje żywieniowe na całe życie. Promowanie zachowań prozdrowotnych jest jedną z najważniejszych funkcji, jakie pełni szkoła. Działania edukacyjne stanowią obok udostępniania dzieciom owoców, warzyw i produktów mlecznych jeden z głównych elementów Programu dla szkół. Dzięki nim nasi uczniowie uczą się zasad zdrowego odżywiania, w szczególności poznają korzyści diety bogatej w owoce, warzywa i produkty mleczne, a także uczą się o ich pochodzeniu, uprawie i produkcji oraz m.in. jak postępować, aby nie marnować żywności. Pomocą w realizacji wymienionych zadań jest pakiet materiałów edukacyjnych pod tytułem „Ekipa Chrumasa gotuje”, zawierający plansze, karty pracy, filmiki, które są przez uczniów chętnie wykorzystywane.