Niesamowity świat higieny jamy ustnej

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Program edukacji stomatologicznej Instytutu Blend-a-med Oral-B®

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klas 1 wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacji stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” przygotowanym przez Instytut Blend-a-med Oral-B. „Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobywają niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych. Uczniowie mają okazję dowiedzieć się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat. W ramach programu uczniowie otrzymali arkusze z ćwiczeniami i grami pozwalające uczyć się  o zdrowiu jamy ustnej. Mieli okazję wzięcia udziału w eksperymencie który uświadomił, jak wielką moc ochronną dla zębów ma pasta.

Po zakończeniu zajęć w ramach projektu uczniowie mają okazje wziąć udział w konkursie plastycznym „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”.  Zadanie konkursowe polega na wykonaniu wspólnie jednej klasowej pracy plastycznej nawiązującej do tematyki programu.

Wszystkim klasom biorącym udział w konkursie życzymy powodzenia!

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie internetowej :

https://oralb.pelargos.pl/