Bądź kumplem, nie dokuczaj

badz kumplem

W tym roku klasy 2 b oraz 2 e przystąpiły do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Bądź kumplem, nie dokuczaj”, organizowanej przez Cartoon Network oraz Fundację Dzieci Niczyje.

Celem kampanii jest uwrażliwienie uczniów na problem wzajemnego dokuczania wśród dzieci. Uświadamia ona negatywne konsekwencje, jakie niesie za sobą to zjawisko, a dodatkowo promuje postawę reagowania oraz promowania przyjaznego zachowania wśród kolegów i koleżanek ze szkoły. Niejednokrotnie problemy dokuczania wynikają z braku empatii, której my musimy uczyć, wskazywać drogę, szczególnie w obecnym świecie, w którym tak wiele jest wzajemnej złości. Wszystkie edycje kampanii „Bądź kumplem, nie dokuczaj” popularyzowane były przez gwiazdy polskiego sportu: Marcina Gortata, Grzegorza Krychowiaka oraz Jakuba Błaszczykowskiego. Sportowcy wspominają o zasadach bycia fair- play nie tylko na boisku, ale także i w życiu codziennym.

W ramach realizacji akcji, uczniowie wezmą udział w pogadankach profilaktycznych, które skupione będą wokół problemu dokuczania. Dodatkowo, zabawy integrujące pomogą wzmocnić więzi klasowe i szkolne.

 

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej:

http://badzkumplem.cartoonnetwork.pl/