Mądre bajki z całego świata - edycja 2015/2016

Mądre bajki z całego świata

W drugim semestrze roku szkolnego 2015/2016 uczniowie z klasyt 1a SP, którzy uczęszcząją na zajęcia dodatkowe –Kółko czytelnicze z elementami bajkoterpaii przystąpili do projektu ekukacyjnego Mądre bajki z całego świata.

Mądre bajki z całego świata stwarzają szansę, by wprowadzić dzieci w świat wartości, które są życiowymi drogowskazami kształtującymi zachowania i postawy ludzi- determinują relacje międzyludzkie, czyniąc życie lepszym. Te wartościowe bajki mówią o tym, co dla nas najważniejsze i najcenniejsze: o miłości, dobru, mądrości, rozwadze, uczciwości, wytrwałości, o odwadze, zaufaniu, wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka, życzliwości, umiejętności współpracy i współdziałania. Pozwalają dzieciom zrozumieć, że nie można budować własnego życia na krzywdzie i niesprawiedliwości.

Każda bajka ma swoje źródło w podaniach, legendach i historiach kraju, z którego pochodzi. Bohaterami są dorośli, dzieci o oryginalnych imionach oraz egzotyczne zwierzęta obdarzone ludzkimi cechami. W każdej bajce bohater staje w obliczu wyzwania: zagadki, którą musi rozwiązać lub zadania, które musi zrealizować. Musi zmierzyć się z nadprzyrodzonymi siłami i przeciwnościami losu, wykazać się hartem ducha, cierpliwością, szlachetnością i inteligencją, a nierzadko również sprytem.

Więcej informacji o programie znajduje się na stronie: http://kulczykfoundation.org.pl/bajki