Bajki bez barier 2021/2022

"Kkkora"

W listopadzie 2021r. uczniowie klasy 1b poznali losy chłopca, borykającego się z zaburzeniem mowy – jąkaniem. Poznali zasady, jakimi należy kierować się rozmawiając z nim, dowiedzieli się jak lubi być traktowany, a jakie zachowania go drażnią czy sprawiają przykrość. Bajka J. M. Chmielowskiej pt. „Kkkora” uświadomiła uczniom czym są zaburzenia mowy, czym zajmuje się logopeda i jak ważna w życiu każdego człowieka jest przyjaźń, otwartość na relacje z innymi oraz akceptacja i tolerancja. Nie bez znaczenia okazała się również rola pluszowej małpki – towarzyszki chłopca, która, pomimo, że nie potrafiła się komunikować ani odwzajemniać uczuć, była wsparciem i kompanem w codziennych zmaganiach.

To spotkanie czytelnicze wzbudziło w uczniach mnóstwo pozytywnych emocji i zachęciło do sięgania po kolejne bajki z cyklu „Bajki bez barier”.