Inspiruję do nauki 2020/2021

Jaką moc ma empatia?

Uczniowie klasy 1 c uczestniczyli w realizacji programu edukacyjnego pt. „Inspiruję do nauki” . Dzieci dowiedziały się czym jest empatia i w jaki sposób można ją okazywać.

Czy istnieje supermoc, która pozwala na odkrywanie emocji innych osób i wspieranie ich? Otóż istnieje - mamy ją właściwie na wyciągnięcie ręki. To empatia. Jest to, z jednej strony, zdolność zrozumienia innych ludzi i umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, a z drugiej zdolność współodczuwania z innymi ich uczuć i emocji. Warto rozwijać ją od najmłodszych lat, ponieważ jest to jedna z ważniejszych kompetencji społecznych.

 

Podczas lekcji uczniowie poszerzyli swoją wiedzę o emocjach oraz empatyczną postawę. Podczas ćwiczenia z dźwiękami, będą rozpoznawali własne emocje, a także próbowali się wczuwać się w emocje innych.

Pierwszoklasiści dowiedzieli się jak wspierać innych w ich przeżywaniu ich emocji oraz poznali sfery emocji i komunikacji wśród koni.