Bajki bez barier - 2018/2019

"Bursztyn" - historia pięknego świata niewidomej Alicji

„Bursztyn” to kolejna z omawianych przez uczniów klasy 1a „Bajka bez barier”. Tym razem uczniowie zmierzyli się historią niewidomej dziewczynki o imieniu Alicja. Poznali bliżej jej świat, bariery, z którymi mierzy się każdego dnia oraz podziwiali niebywałą wyobraźnię i pogodę ducha tego niepełnosprawnego dziecka. Dowiedzieli się czym jest alfabet Braille’a, do czego służy biała laska z czerwonym paskiem oraz dlaczego tak ważny jest porządek w mieszkaniu niewidomej Alicji. I co do tego wszystkiego ma tajemniczy bursztyn!

Czytelnicze spotkanie z Alicją z pewnością zapewniło uczniom mnóstwa atrakcji w poznawaniu otoczenia bez użycia zmysłu wzroku, a tym samym sprzyjało przełamywaniu stereotypów dotyczących różnych chorób i niepełnosprawności.