Bajki bez barier - 2017/2018

"Cukiereczek", czyli kolejne spotkanie z "Bajkami bez barier"

We wtorek, 27 lutego, w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Bajki bez barier”.

Tym razem wzięli w nim udział uczniowie klasy IV b. Ich starsza koleżanka, Wiktoria, wprowadziła słuchaczy w świat Marka– 5-letniego chłopca, chorego na cukrzycę. Czwartoklasiści z uwagą wysłuchali opowiadania pt. „Cukiereczek”, dowiedzieli się m.in. na czym polega cukrzyca, czy zawsze można jej zapobiec, czym jest insulina, pen, glukometr i pompa insulinowa. Ponadto dowiedzieli się jak rozpoznawać objawy hipo-i hiperglikemii i jak pomóc choremu, u którego wystąpią któreś z niepokojących symptomów. W spotkaniu wzięli udział goście, którzy korzystając ze swojej wiedzy, ale i własnych doświadczeń chętnie odpowiedzieli na wszystkie pytania czwartoklasistów. Ta przygoda z „bajką bez barier” miała na celu uwrażliwić uczniów na zdrowie i potrzeby innych oraz uświadomić, że wokół nas są ludzie, którzy na co dzień zmagają się z cukrzycą. Kropkę nad „i” postawił jeden z uczniów stwierdzeniem: „Nie sądziłem, że jedna bajka, a tak wiele zmienia…”