Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Inauguracyjny Rajd Rowerowy Klubu Turystycznego Naszej Szkoły!

W sobotę 12 października odbył się w naszej szkole I Jesienny Rajd Rowerowy, którego uczestnikami byli uczniowie klas ósmych.

Impreza rozpoczęła się o godz. 10 pod szkołą, gdzie w pierwszej kolejności sprawdziliśmy stan techniczny rowerów oraz przypomnieliśmy sobie zasady poruszania na drodze.

Trasa obejmowała około 8 km i wiodła ze szkoły przez Osiedle Projektant, Przybyszówkę, Kalinówkę i Pustki.

Część tej trasy stanowiły tereny leśne, gdzie mogliśmy przyjrzeć się zmianom, jakie zachodzą jesienią w przyrodzie.

Podczas całej wyprawy cieszyliśmy się piękną, słoneczną pogodą.

Jesteśmy przekonani, że to pierwszy lecz na pewno nie ostatni rajd rowerowy organizowany przez nasz klub!

Do zobaczenia!