Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Sikorski Model Show 2018

Na drugą wycieczkę w ramach działalności Klubu oraz Kółka Modelarskiego z opiekunem mgr Pawłem Wikierą wybraliśmy się do Stalowej Woli. Tu miłośnicy modelarstwa z naszej szkoły uczestniczyli w wydarzeniu „Sikorski Model Show 2018”. Impreza przyciągnęła ogromną liczbę wielbicieli modelarstwa i militariów. Modelarze zgłosili ponad 700 modeli do konkursu.

Podczas imprezy odbywały się wykłady, warsztaty dla dzieci i młodzieży, pokazy samoobrony i walki, grupy rekonstrukcyjne, giełda modelarska.

Jak widać na fotografiach z naszej wyprawy, wszyscy byli zadowoleni :-)