Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Koń, mój przyjaciel

Działalność Klubu zainaugurowaliśmy wycieczką pod nazwą "Koń, mój przyjaciel" do Ludowego Klubu Jeździeckiego „Zabajka” k. Głogowa Młp.
W piątek 17 listopada 2017r. mieliśmy okazje poznać historię Klubu oraz życie, zwyczaje i zasady hodowli koni. Było zapoznanie się ze sprzętem jeździeckim, pokaz podkuwania, szczotkowania koni oraz… przejażdżki w siodle pod okiem instruktora lub Ci "bardziej doświadczeni" samodzielnie :-)
No i oczywiście ognisko, kiełbaski, kaszanka, i pyszna gorąca herbata :-)