Klub turystyczny

Witamy na stronie KLUBU TURYSTYCZNEGO Szkoły Podstawowej nr 18

We wrześniu w Naszej Szkole powstał Klub Turystyczny. Naszym zadaniem jest propagowanie aktywności sportowej w formie turystyki oraz rozwijanie wśród uczniów zainteresowań krajoznawczych i turystycznych.

W ramach działania Klubu zaplanowane jest kształtowanie nawyków bezpiecznego i zdrowego wypoczynku, poprawianie sprawności fizycznej, zachęcanie do rekreacji na świeżym powietrzu, udział w imprezach krajoznawczych, wdrażanie do przestrzegania zasad ochrony przyrody, propagowanie zachowań proekologicznych.

Opiekunami Klubu są: Angelika Sobusiak, Michał Kanik

Mikołajkowe Marsze na Orientacje 2019

W sobotę 7 grudnia uczniowie naszej szkoły w ramach działalności Szkolnego Klubu Turystycznego po raz kolejny wzięli  udział w „ Mikołajkowych Marszach na Orientacje" w Dylągówce koło Rzeszowa. To doskonała okazja, aby sprawdzić swoją orientację w terenie.

Impreza rozpoczęła się o 9 pod szkołą skąd autokarem wyruszyliśmy do Dylągówki. Po dotarciu otrzymaliśmy mapy, dobraliśmy się w kilkuosobowe patrole i rozpoczęliśmy zabawę! Zadanie polegało na jak najszybszym odnalezieniu w terenie punktów kontrolnych posługując się mapą. Na trasie można było spotkać świętego Mikołaja :) Na grupy, którym udało się odnaleźć wszystkie punkty czekały nagrody. Zabawa zakończyła się wspólnym, ciepłym posiłkiem. Uśmiechom nie było końca, do zobaczenia za rok!

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji z wyjazdu.