Zespół Tańca Nowoczesnego T-8

           

Jest to kolejna forma spędzania wolnego czasu zaproponowana przez Szkołę Podstawową Nr 18 w Rzeszowie od początku jej istnienia. Nawiązaliśmy ścisłą współpracę z Młodzieżowym Domem Kultury i w naszej szkole zapoczątkowane zostały cotygodniowe spotkania tej formacji, już z udziałem naszych uczniów.

Każdy kto wstępuje do "T-8", staje się częścią niesamowitej przygody, otwiera się przed nim droga magicznego czasu i pięknych chwil. Dla tych którzy już nie należą do zespołu (np. z racji wieku) pozostają nie tylko, ale aż wspomnienia. Zespół T-8 (wcześniej "Tańcząca Ósemka") rozwija się cały czas, osiągając sukcesy na różnego rodzaju festiwalach i konkursach w Polsce, jak i za granicą. Członkowie zespołu przeżywają swoje niezapomniane chwile, bawiąc publiczność i konkurując z rówieśnikami, czerpiąc jednocześnie z tego same przyjemności jakie daje im taniec.

 "T-8" ma na swoim koncie wiele sukcesów o randze ogólnopolskiej i międzynarodowej. Po bardzo udanym ostatnim sezonie, medalach na Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Europy, dołożyliśmy medale Pucharu Świata, który odbył się w dniach 21-24 listopada 2018 r w Niemczech.

Na najwyższym stopniu podium stanęła formacja dzieci do lat 11, przedstawiająca choreografię pt. "Skrzypce marzeń". Mieliśmy zaszczyt zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego w roku rocznicy 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Kolejne medale otrzymała grupa dzieci do lat 11 za choreografię "Bobry". Za świetną prezentację, do złotych krążków, dołożyły srebrne medale i Wicemistrzostwo Pucharu Świata.

Dzień później formacja juniorska 12-15 lat pozytywnie nakręcona po występach i sukcesach młodszych koleżanek z zespołu, wywalczyła 3 miejsce Pucharu Świata i także stanęła na podium. Brązowe medale cieszyły ogromnie i bardzo nakręciły formację do dalszej ciężkiej pracy. Choreografia formacji juniorskiej opowiadała historię „Alladyna”. W ostatnim dniu Pucharu do walki o medale stanęła formacja dorosłych 16+, która w mocno obsadzonym konkursie dostała się do ścisłego finału, w którym zajęła wysokie VI miejsce. Historia, którą zaprezentowała formacja dorosłych wzbudziła wśród widzów ogromne emocje. Choreografia została nagrodzona ogromnymi brawami. Opowieść "Dzwonnika z Notre Dame" poruszyła serca tysięcy widzów na trybunach.

Do sukcesów z kończącego się powoli sezonu, w którym zdobyliśmy tytuł Mistrza Polski za choreografię "Belle", Wicemistrza Polski - "Skrzypce marzeń", brązowy medal Mistrzostw Polski - "Alladyn" oraz Wicemistrza Europy z Genui - formacja dorosłych 16+ i dzieci do lat 11 oraz brązowy medal w kategorii grupy dzieci do lat 11 "Bobry" dokładamy złoty srebrny i brązowy medal Pucharu Świata!

Ciężka praca, godziny treningów na sali, nagrodziły naszych tancerzy wieloma medalami. Piękne chwile, łzy radości, wzruszenie, ale przede wszystkim piękne wspomnienia i możliwość dzielenia się pasją, dają prawdziwe szczęście. Nad przygotowaniem zespołu pracują: Dorota Jandziś - kierownik i choreograf, Joanna Rzepka - choreograf, Dorota Skiba - trener akrobatyki, Dorota Smolik - wizerunek sceniczny, Edyta Jasiewicz - kostiumy.

Od września 2018r. uczniowie SP18 wyruszają znów na wspólną przygodę z zespołem T-8. Do zespołu wstąpili nowi członkowie, którzy zostali wybrani spośród wielu chętnych. Życzymy im, jak i całej formacji wielu sukcesów. Przypominamy, że zajęcia odbywają się w naszej sali fitness we wtorki oraz czwartki.

 

Nowy sezon taneczny, nowe dzieci, nowe pomysły, nowe kroki - ZACZYNAMY!!!