Sekrety elektroniki

Elektronika to codzienność XXI wieku – ale nie każdy wie co pod tą nazwą naprawdę się kryje.

Sekrety Elektroniki to dział, który powstał właśnie w celu popularyzacji wśród uczniów elektroniki wraz z elementami informatyki.

Dział jest powiązany z zajęciami pozalekcyjnymi z elektroniki, które są przeznaczone dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Kółko z elektroniki pozwala na poznanie świata układów, czujników i podstaw programowania. W trakcie zajęć uczniowie mają możliwość poznania podstawowych zagadnień, które są niezbędne w dalszym kształceniu technicznym i pozwalają na zdobycie nowych kompetencji i umiejętności z zakresu dziedzin ścisłych.

Podczas zajęć uczniowie poznają podstawy elektroniki oraz programują mikrokontrolery. Warsztaty bazują na niezwykle popularnym w Stanach Zjednoczonych systemie Arduino, który pozwala na przedstawienie programowania mikrokontrolerów, w sposób bardzo przystępny dla każdego uczestnika zajęć. W naszych projektach wykorzystujemy również mikrokomputery Raspberry Pi.

W trakcie warsztatów uczestnicy:

  • poznają podstawy programowania w C++;
  • dowiedzą się czym jest mikrokontroler;
  • poznają elementy elektroniczne;
  • nauczą się lutować układy elektroniczne.