Aktualności

Zajęcia dodatkowe z matematyki w języku angielskim

W dniu 6 czerwca w ramach współpracy z Wydziałem Matematyczno –Przyrodniczym Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się zajęcia dodatkowe z matematyki w języku angielskim dla uczniów klas 5a, 5b i 6a. Zajęcia poprowadziła Konstantina Karamani z Grecji.

Celem zajęć jest korelacja kilku przedmiotów – matematyki, języka angielskiego, historii i geografii. Na początku zajęć uczniowie zostali wprowadzeni w świat Grecji, poznali najważniejsze informacje historyczne o Grecji oraz greckie obyczaje.  Następnie wszyscy uczyli się greckiego alfabetu i ćwiczyli poprawną wymowę. Kolejnym etapem zajęć było rozwiązywanie zadań matematycznych dotyczących figur płaskich. Uczniowie poznali podstawowe słownictwo matematyczne w języku angielskim
i greckim. Zajęcia podobały się uczniom, chętnie zadawali pytania i rozwiązywali zadania.