Aktualności

Warsztaty w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej

W dniu 28 kwietnia 2017r. grupa 15 uczniów z klas piątych uczestniczyła w warsztatach w Centrum Innowacji i Transferu Wiedzy Techniczno-Przyrodniczej na Uniwersytecie Rzeszowskim pod nazwą „Nie mów do mnie ENIGMAtycznie".

 W ramach warsztatów uczniowie zwiedzali wystawę interaktywną, dzięki której poznali poprzez zabawę założenia nauk ścisłych.

 Następnie pod kierunkiem pracowników Uniwersytetu uczniowie realizowali osiem tematów dotyczących szyfrowania danych. Poznali tajniki kryptografii, odkryli historyczne algorytmy, złamali Enigmę i szyfr Cezara, zgłębiali system binarny oraz nadawali wiadomości w alfabecie Morse'a.

 Udział w projekcie rozbudza ciekawość uczniów, wzmacnia dyspozycje poznawcze i chęć eksperymentowania z nauką poprzez zabawę.