Aktualności

Przesądy i pechowe sytuacje w książkach

Skoro kolejne „Spotkanie przy herbacie” odbywało się 13-tego  w piątek (13.12.2019), to temat sam się nasunął. Najpierw rozmawialiśmy o tym, jakie współcześnie występują jeszcze przesądy, czego ludzie boją się i jakie mają związane z przesądem rytuały. Później staraliśmy się znaleźć w książkach przykłady pechowych sytuacji. Była to równocześnie okazja do zareklamowania ciekawych powieści.

W drugiej części spotkania odwiedziła nas czwórka absolwentów, którzy będąc w latach wcześniejszych uczniami naszego gimnazjum też przychodzili do Filii Nr 13 WiMBP na „Spotkania przy herbacie”. Przy okazji wspólnej rozmowy okazało się, że niektóre z książek prezentowanych przez naszych uczniów były kiedyś polecane przez tych właśnie gimnazjalistów i to dzięki ich recenzjom zostały zakupione do szkolnej biblioteki.

Był również czas na to, by młodsi popytali starszych o to, jak to jest być uczniem szkoły średniej, natomiast dawni gimnazjaliści byli bardzo ciekawi, co dzieje się w ich dawnej szkole i jakie zaszły zmiany.

Jak widać, nawet gdy tematem spotkania jest pech, to w dobrym towarzystwie czas może miło upłynąć.