Aktualności

"Laudate Deum"

Dzisiaj tj. 26 października nasz szkolny chór Canto Diciotto  brał udział w konkursie organizowanym przez Liceum Sióstr Prezentek w Rzeszowie. Konkurs „Laudate Deum” cieszy się dużą popularnością i odbył się już po raz XVII.

      Od lat cieszy się również wysokim poziomem wykonawczym. A wszystko to  na cześć naszego kochanego Ojca Świętego Jana Pawła II o którym jak śpiewał i głośno wszystkim obwieszczał nasz chór - wciąż pamiętamy i w serduszkach ciągle mamy aby nasz Ojciec święty w niebie był dziś uśmiechnięty…. Chór tym razem zareprezentował piosenkę „Syćko se Wom zycom”, którą kiedyś podczas pielgrzymki do Ojczyzny śpiewali dla papieża górale.

      Za dzisiejszy występ otrzymaliśmy II miejsce  co jest dla nas ogromnym zaszczytem i powodem do dumy.

W drugiej kategorii naszą szkołę reprezentował Filip Tokarczyk w piosence „Zdumienie”.

Filip swoim pięknym ,melodyjnym i czystym głosem oraz przepiękną recytacją wprowadził  wszystkich rzeczywiście w  klimat zadumy. Za swój występ otrzymał  III miejsce . Wszystkim uczestnikom bardzo gratulujemy.