Aktualności

Zagrali w mobilną grę miejską "Leopold GO"

Reprezentacja naszej szkoły miała okazję spróbować swoich sił w mobilnej grze miejskiej. Uczniowie wykorzystując smartfony poznawali życie Leopolda Lisa-Kuli i historię Rzeszowa.

Troje uczniów klasy siódmej (Mikołaj Falski, Michał Rakocy i Wiktor Pieńkos) wzięło udział w premierze mobilnej gry miejskiej „Leopold GO”. Uczestnicy wykonywali zadania przy pomocy aplikacji na smartfony. Drużyna SP 18 przyjęła nazwę „Leopardy”. Chłopcy między innymi szukali konkretnych miejsc związanych z życiem Leopolda Lisa-Kuli, odpowiadali na pytania dotyczące historii miasta oraz przeszli krótkie szkolenie z zakresu musztry wojskowej. Innowacyjny sposób nauki historii lokalnej bardzo spodobał się naszym siódmoklasistom.

Poza zmaganiami w terenie dużą popularnością cieszyła się także historyczna fotobudka oraz wystawa przygotowana przez „Strzelca”. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie.