Aktualności

Domino matematyczne to fajna zabawa!

Od wieków wiadomo, że zmuszanie dziecka do nauki poprzez rozwiązywanie wielu przykładów w zeszycie jest mało efektywne i nieciekawe. Natomiast, jeżeli dziecko robi coś co lubi i jednocześnie uczy się, to ma to o wiele większe skutki. Dlatego uczniowie klasy 5a, 5c i 5e przekonali się, że naukę matematyki można połączyć z zabawą. W grupach 4 osobowych układali domino matematyczne, którego plansze miały kształt trapezów równoramiennych. Dzięki grze uczniowie lepiej wyćwiczyli umiejętność wykonywania czterech działań na liczbach, która w życiu codziennym jest niezbędna. Podczas układania domina ciekawość poznawcza uczniów była bardzo duża, każda drużyna chciała jako pierwsza ułożyć swoje domino. Dodatkową atrakcją było, że każde domino po ułożeniu przedstawiało obraz i tak powstały okulary, pies, statek, żuk, koń, mucha, ślimak itd. Gry dydaktyczne podczas lekcji są bardzo przydatne i sprawiają, że nauka matematyki jest przyjemna.