Aktualności

Warsztaty na Uniwersytecie Rzeszowskim

26 września uczniowie klas 4-8 biorący udział w projekcie „Uniwersytet Rzeszowski dla Młodych Odkrywców” przekroczyli progi Rzeszowskiego Uniwersytetu!

Pobyt na uczelni rozpoczął się od wspólnego spaceru, podczas którego uczniowie poznali logo Uniwersytetu, zaobserwowali rozwiązania proekologiczne zastosowane w budynku.


W kolejnej części warsztatów Młodzi Odkrywcy podzielili się na dwie grupy i wyruszyli na zajęcia.

Uczniowie klas 4-5 zgłębiali tajniki ewolucji, a następnie wymyślali konstrukcję, która miała na celu uchronić jajko przed rozbiciem przy zrzucaniu go z drugiego piętra.

Uczniowie klas 6-8 wzięli udział w grze pn.  „Gdzie jest mogiła?" - wspólna praca całego zespołu polegała na tym, że na podstawie informacji otrzymanych w spadku po przodkach i starej mapie mieli odnaleźć mogiłę powstańca styczniowego. Wspólna analiza posiadanych informacji i dyskusja, odrzucanie niektórych danych pozwoliły na odnalezienie miejsca spoczynku ostatniego powstańca z 1863 roku. Następnie uczniowie wzięli udział w grze pn. „Giełdomania” - uczniowie byli maklerami i inwestorami, kupowali i sprzedawali akcje na giełdzie papierów wartościowych, przewidywali prognozy giełdowe. Wszystkie zespoły zakończyły grę z zyskiem finansowym.

Uczniom podczas pobytu na Uniwersytecie towarzyszyli nauczyciele: przyrody, biologii, plastyki oraz geografii.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z warsztatów.

Zapraszamy do oglądania!